Budując dom lub biuro, już na etapie projektu warto zainteresować się instalacją przeciwpożarową i wykorzystaniem materiałów niepalnych. Pozwoli to na ograniczenie ryzyka i skutków ewentualnego pożaru. W ramach instalacji gaszących pożary można wykorzystać znane z biurowców natryski wodne, albo wewnętrzne przyłącza hydrantowe. Ważnym elementem budynku umożliwiającym sprawną ewakuację i zapobieganie rozprzestrzenianiu się ognia, są drzwi przeciwpożarowe. Produkty, takie jak drzwi EI30 dzięki wykorzystaniu specjalistycznych materiałów zapewnią także dymoszczelność oraz izolację akustyczną i termiczną.

Jak postępować w razie pożaru?

Gdy pożar już wystąpi, należy ocenić możliwość jego ugaszenia posiadanym sprzętem. Mały, nierozprzestrzeniony pożar możliwy jest do stłumienia nawet niewielką gaśnicą. W przypadku występowania ognia na dużej powierzchni lub silnego zadymienia należy natychmiast opuścić budynek i wezwać straż pożarną. Należy unikać otwierania drzwi i okien, przez które do pomieszczenia dostanie się więcej tlenu.

Gdzie kupić artykuły odporne na ogień?

Zakup produktów posiadających odpowiednie właściwości przeciwpożarowe potwierdzone certyfikatami warto realizować u renomowanych dostawców, sprzedających markowe artykuły wysokiej jakości.

Godnym polecenia sklepem z drzwiami, który w swoim asortymencie posiada także drzwi przeciwpożarowe, jest: https://horsklep.pl/, oferujący najwyższej klasy produkty w atrakcyjnych cenach. Profesjonaliści fachowo dobiorą ofertę do indywidualnych potrzeb klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 10 =