Mając do dyspozycji łazienkę o sporej powierzchni, warto poświęcić nieco więcej czasu na jej aranżację. Pozwoli to bowiem wykreować wnętrze w pełni funkcjonalne, estetyczne pod względem wizualnym oraz komfortowe dla wszystkich użytkowników. Z całą pewnością sprawdzi się tutaj duża kabina, wyposażona w chromowane baterie prysznicowe i posadzkę wyłożoną eleganckimi płytkami ceramicznymi. Pozostałe wartościowe rozwiązania zostaną przedstawione w dalszej części artykułu. 

Maksymalna wygoda to priorytet

Rozpoczynając aranżację dużej łazienki, koniecznie pamiętajmy o tym, że jest to część mieszkania – z tego względu jej wystrój powinien być kompatybilny ze stylistyką pozostałych pomieszczeń. Poza tym musimy mieć świadomość, że zbyt nadmierne nagromadzenie urządzeń sanitarnych, akcesoriów oraz elementów ozdobnych wprowadzi do wnętrza wrażenie chaosu. Pożądane wyposażenie to przede wszystkim stabilna wanna (przyścienna lub wolnostojąca), kabina prysznicowa z brodzikiem (ewentualnie wyłożona dekoracyjnymi kafelkami), co najmniej dwie umywalki, a także użyteczny bidet.

Starajmy się wybierać konstrukcje wykonane z wysokiej jakości materiałów – m.in. stali emaliowanej i nierdzewnej, naturalnego kamienia (np. marmuru, granitu), ceramiki czy akrylu. Oczywiście nie możemy też zapomnieć o stylowych bateriach bidetowych, umywalkowych i wannowych. W codziennym użytkowaniu znakomicie sprawdzą się modele stalowe pokryte matową i trwałą warstwą chromu. Oto pozostałe zalecane rozwiązania:

– ceramiczne płytki ścienne z oryginalnym motywem (np. florystycznym lub morskim)

– meble wypoczynkowe zwiększające komfort przebywania we wnętrzu (fotel z miękkim siedziskiem, krzesło z tworzywa sztucznego, taboret prysznicowy itp.)

– nieliczne, ale wyraziste akcesoria dekoracyjne – m.in. szklane dozowniki do mydła, chromowane uchwyty, eleganckie ręczniki bawełniane, wazony, rzeźby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 4 =