Life & Style

Przedszkole z językiem angielskim – czy to dobry wybór?

Przedszkole z językiem angielskim – czy to dobry wybór?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decyzja o wysłaniu dziecka do przedszkola to ważna decyzja. Podczas gdy niektóre dzieci mogą być gotowe na to przejście już w wieku 4 lat, inne nie są gotowe aż do 5 lub 6 roku życia. Ważne jest, aby zrozumieć różnicę pomiędzy przedszkolem dwujęzycznym a zwykłym przedszkolem.

Czym jest przedszkole dwujęzyczne?

Przedszkole Montessori Konstancin to świetny wybór dla tych, którzy chcą, aby ich dziecko rozpoczęło naukę języka angielskiego w młodym wieku. Należy pamiętać, że program ten nie jest pełnym kursem języka angielskiego, a raczej uzupełnieniem regularnego programu nauczania.

Jakie są różnice między przedszkolami?

Dwujęzyczne przedszkole oferuje naukę języka obcego jako dodatek do wszystkich innych przedmiotów nauczanych w zwykłej klasie przedszkolnej. W wielu przypadkach programy te są oferowane w szkołach publicznych bez dodatkowych kosztów dla rodziców. Korzyścią z tych programów jest to, że dzieci uczą się dwóch języków w młodym wieku, a także mają kontakt z innymi kulturami.

Zwykłe przedszkola to zazwyczaj klasy wyłącznie angielskie, w których uczniowie uczą się podstawowych umiejętności akademickich, takich jak czytanie i matematyka, a także rozwijają umiejętności społeczne i pewność siebie poprzez interakcje z rówieśnikami. Twoje dziecko prawdopodobnie zaprzyjaźni się z innymi uczniami w swojej klasie (lub w zbliżonym wieku), co oznacza, że będzie miało kogoś do zabawy po szkole lub w weekendy. Zwykłe przedszkole może mieć również specjalne zainteresowania, takie jak sztuka, muzyka lub zajęcia z języka hiszpańskiego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*