Life & Style

Dlaczego ludzie kolekcjonują nasiona marihuany?

Dlaczego ludzie kolekcjonują nasiona marihuany?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nasiona marihuany są popularnym przedmiotem kolekcjonerskim wśród miłośników marihuany. Mogą być używane do uprawy własnych roślin marihuany lub mogą być sprzedawane.

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie zbierają nasiona marihuany. Oto niektóre z najczęstszych:

Użytek osobisty

Niektórzy ludzie zbierają nasiona na własny użytek. Mogą oni chcieć uprawiać własne rośliny, lub mogą chcieć wyhodować nowe szczepy marihuany. Pod względem kolekcjonerskim istnieje wiele odmian marihuany, które cechuje różnorodne właściwości, takie jak np. Afghan Kush https://www.taniesianie.pl/afghan-kush-co-to-jest-opis-dzialanie-i-wlasciwosci z gór Hindu Kush.

Banki nasion 

Wiele banków nasion sprzedaje swoje produkty online, pozwalając klientom w dowolnym miejscu na świecie na ich zakup. Firmy te często specjalizują się w sprzedaży rzadkich i egzotycznych nasion, więc zazwyczaj nie mają w swojej ofercie odmian, które można znaleźć w lokalnej poradni lub sklepie hydroponicznym. Niektóre banki nasion sprzedają również nasiona, które zostały zebrane z dzikich roślin rosnących w odległych regionach świata, takich jak Azja Południowo-Wschodnia i Ameryka Południowa. Tego typu nasiona mają często ciekawą historię, dzięki czemu są świetnym materiałem do rozmów dla kolekcjonerów, którzy lubią poznawać różne kultury i tradycje na całym świecie.

Hodowla 

Wielu kolekcjonerów lubi hodować nowe odmiany marihuany z już istniejących, poprzez zapylanie krzyżowe z innymi odmianami lub po prostu pozwalając naturze działać w czasie, aż sama wyprodukuje nową odmianę (proces ten znany jest jako „naturalna” hodowla).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*