Technologie

Automatycznie zapisany szkic

Automatycznie zapisany szkic
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Amplituner stereofoniczny to urządzenie, które pozwala cieszyć się dźwiękiem stereo. Pozwala także zmieniać głośność muzyki i słyszeć rozmowy w telefonie. 

Amplituner stereofoniczny – co to? 

Amplituner stereofoniczny to urządzenie, którego zadaniem jest przekazanie dźwięku na dwa lub więcej głośniki. Jest on odtwarzaczem płyt CD lub DVD, który wyposażony jest w dodatkowe wzmacniacze i wyjścia, które umożliwiają podłączenie do niego efektownych subwooferów. Zbudowany jest z wielu niezależnych układów: amplitunera, wzmacniacza, przedwzmacniacza i słuchawek. Amplitunery stereofoniczne mogą również posiadać moduły Bluetooth i USB, dzięki czemu można bezprzewodowo ściągnąć muzykę z Internetu (np. z serwisu Spotify).  Dodatkowo dzielą się na trzy podstawowe typy:

– analogowe;

– cyfrowe;

– hybrydowe.

Różne urządzenia  

Amplituner stereofoniczny to urządzenie, które połączone jest z TV i radiem. Pomaga  ono w odtwarzaniu dźwięku wysokiej jakości, a także przekazuje go do innych urządzeń (np. telewizor, odtwarzacz DVD) za pośrednictwem gniazda HDMI. Amplitunerem stereofonicznym można podłączyć się do następujących urządzeń:

– telewizor LCD/LED/Plasma;

– odtwarzacz DVD;

– radioodtwarzacz stereo lub monofoniczny;

– pralinki elektroniczne (audio system).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*