Awaria samochodu w trakcie podróży to przypadek, który może przytrafić się każdemu. Jest to niewątpliwie stresująca sytuacja, dlatego warto wiedzieć, jak sobie z nią poradzić. Co zrobić, kiedy samochód ulegnie awarii? Do kogo się zwrócić o pomoc? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Awaria samochodu – i co dalej?

Auto może się zepsuć w najmniej oczekiwanym momencie. Również wtedy, kiedy jesteśmy wiele kilometrów od domu. Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim należy znaleźć bezpieczne miejsce do zatrzymania – zarówno dla pasażerów, jak i dla pozostałych użytkowników drogi. W mieście najlepszym rozwiązaniem będzie zepchnięcie auta na parking, chodnik czy pas zieleni. W przypadku, gdy znajdujemy się poza miastem, dobre będzie pobocze, parking na autostradzie lub też pas awaryjny na drodze szybkiego ruchu.

Jeżeli jednak usunięcie auta z drogi nie jest możliwe, obowiązkiem kierowcy jest właściwe jego oznaczenie. Konieczne jest wówczas włączenie świateł awaryjnych i ustawienie trójkąta ostrzegawczego. Poza miastem powinien być on ustawiony ok. 30-50 metrów od pojazdu. Z kolei w mieście – bezpośrednio za pojazdem, zaś na drodze ekspresowej i autostradzie dystans ten wynosi 100 metrów. Kolejnym krokiem jest wezwanie pomocy. Czasem wynika ona z posiadanej polisy ubezpieczeniowej, która uwzględnia bezpłatne holowanie samochodu do najbliższego warsztatu. To właśnie tam, pod okiem specjalistów, będzie naprawiane nasze auto. Czasem niezbędna może być wymiana części takiej jak https://thomasmarkt.com/320-cayenne-92a-2010-2019.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + 7 =