Chlapacze potrafią zmienić komfort korzystania z pojazdu i jego naczepy. Choć elementy te były kiedyś montowane na niemal wszystkich pojazdach osobowych i naczepach, obecnie spotykane są rzadko w formie wyposażenia podstawowego. Ich dokupienie jest dobrym wyborem, szczególnie jeśli zależy Ci na usprawnieniu korzystania ze swojej naczepy. Poniżej przybliżamy ten temat oraz podpowiadamy jakie rodzaje chlapaczy znajdziesz w sklepach z wyposażeniem samochodowym. 

Chlapacze – dla kogo? 

Chlapacze to elementy wykonywane zazwyczaj z gumy. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Wykorzystuje się je w konstrukcji maszyn rolniczych, budowlanych, a także różnego typu naczep. Głównym zadaniem chlapacza będzie wyłapywanie wszystkiego, co w trakcie jazdy dostaje się za koło. Zanieczyszczenia, zamiast wylatywać w powietrze i bryzgać znajdujące się za Tobą pojazdy (lub osoby), będą zatrzymywane przez chlapacz. 

Chlapacze są stosowane szczególnie często w pojazdach ciężkich oraz naczepach transportowych, właśnie z uwagi na ich dużą masę (wraz z załadunkiem). Jeśli w Twoim pojeździe lub naczepie nie znalazły się chlapacze, wówczas warto sięgnąć po ofertę NadKola, pod linkiem: https://nadkola.pl/pol_m_Blotniki-nadkola-chlapacze_Chlapacze-616.html. Z pewnością znajdziesz w niej modele pasujące do Twojego pojazdu.

Chlapacze należy wybierać pod kątem możliwości montażowych w konkretnym pojeździe, rozmiaru kół oraz innych cech konstrukcyjnych. Wśród oferowanych znajdziesz zarówno chlapacze uniwersalne, przeznaczone do użytku podczas zwykłej jazdy po polskich drogach, jak i chlapacze dedykowane do użytku sportowego – rajdowe i terenowe. Oferowane są także chlapacze dostawcze, motocyklowe oraz ciągnikowe, po które powinni sięgnąć kierowcy takich maszyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + 19 =