Chrzciny to ważny dzień, nie tylko dla maluszka i jego rodziców, ale także dla całej rodziny. Na tak ważne uroczystości rodzinnej każdy z uczestników powinien elegancko i nienagannie się prezentować. Przyjrzyjmy się, jak dobrać nasz strój, aby był adekwatny do okazji i jakimi zasadami się kierować.

Skromnie, ale z klasą

Przy doborze właściwego stroju, musimy pamiętać, że jest to ceremonia, która odbywa się w kościele, dlatego ubranie powinno być stosowne do sytuacji. Główna zasada, jaką powinniśmy się kierować, jest skromność. Oznacza to, że niezależnie jaką kreację wybierzemy – ważne by ramiona i dekolt były zasłonięte. Przy wyborze sukienki na chrzciny, warto mieć na uwadze, żeby nie była ona zbyt krótka – sukienki mini lepiej zostawić na inną okazję.

Świetnym wyborem będzie kobiecy garnitur, eleganckie spodnie z damską koszulką lub też sukienki koktajlowe. Dobrze jest kierować się zasadą, że mniej znaczy więcej – co powinno odnosić się nie tylko do stroju, ale też biżuterii, fryzury oraz makijażu. Chrzciny są radosną uroczystością, dlatego niezależnie od pogody świetnie sprawdzą się ubrania w pastelowych kolorach. Decydując się na klasyczną małą czarną, dobrze jest ją przełamać jasnymi dodatkami. Z kolei cekiny, świecące aplikacje czy krzykliwe kolory raczej nie sprawdzą się w tych okolicznościach. Buty, które zdecydowanie będą pasowały do stylizacji to modne czółenka, najlepiej w klasycznym kolorze czerni lub beżu. Do tego mała torebka kopertowa, dzięki której pod ręką będziemy mieć wszystko to, co jest potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 1 =