Chrzciny to ważny dzień, nie tylko dla maluszka i jego rodziców, ale także dla całej rodziny. Na tak ważne uroczystości rodzinnej każdy z uczestników powinien elegancko i nienagannie się prezentować. Przyjrzyjmy się, jak dobrać nasz strój, aby był adekwatny do okazji i jakimi zasadami się kierować.

Skromnie, ale z klasą

Przy doborze właściwego stroju, musimy pamiętać, że jest to ceremonia, która odbywa się w kościele, dlatego ubranie powinno być stosowne do sytuacji. Główna zasada, jaką powinniśmy się kierować, jest skromność. Oznacza to, że niezależnie jaką kreację wybierzemy – ważne by ramiona i dekolt były zasłonięte. Przy wyborze sukienki na chrzciny, warto mieć na uwadze, żeby nie była ona zbyt krótka – sukienki mini lepiej zostawić na inną okazję.

Świetnym wyborem będzie kobiecy garnitur, eleganckie spodnie z damską koszulką lub też sukienki koktajlowe. Dobrze jest kierować się zasadą, że mniej znaczy więcej – co powinno odnosić się nie tylko do stroju, ale też biżuterii, fryzury oraz makijażu. Chrzciny są radosną uroczystością, dlatego niezależnie od pogody świetnie sprawdzą się ubrania w pastelowych kolorach. Decydując się na klasyczną małą czarną, dobrze jest ją przełamać jasnymi dodatkami. Z kolei cekiny, świecące aplikacje czy krzykliwe kolory raczej nie sprawdzą się w tych okolicznościach. Buty, które zdecydowanie będą pasowały do stylizacji to modne czółenka, najlepiej w klasycznym kolorze czerni lub beżu. Do tego mała torebka kopertowa, dzięki której pod ręką będziemy mieć wszystko to, co jest potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − siedem =