Menstruacja u kobiet to taki okres w ciągu miesiąca, który trudno lubić, ale jakoś trzeba sobie wtedy radzić z uciążliwymi dolegliwościami. Na szczęście w sklepach jest dostępnych co najmniej kilka mniej lub bardziej skutecznych środków higienicznych, których zadanie polega na ochronie przed krwawieniem i zabrudzeniem ubrań. Wśród nich wyróżniamy m.in. kubeczki menstruacyjne oraz podpaski, które są powszechnie dostępne w internecie, chociażby na https://gentleday.pl/produkty/podpaski. Można je nabyć przede wszystkim w aptekach i drogeriach online.  

Wybór zależy od indywidualnych preferencji i stylu życia

Dla wielu kobiet podstawowym środkiem higienicznym stosowanym podczas menstruacji są podpaski. Ich głównym atutem jest bezpieczeństwo, ponieważ nie wkłada się ich do wnętrza pochwy. Dzięki temu krew w łatwy sposób wydostaje się na zewnątrz i do minimum zostaje ograniczone ryzyko wysychania czy otarcia ścianek waginy. Tego typu produkt banalnie łatwo jest też wymienić, co dla wielu pań ma znaczenie kluczowe.

Podpaska jest dobrym rozwiązaniem zwłaszcza w sytuacji, gdy krwawienia są niewielkie. Niestety, gdy okres jest bardziej ofity, znacznie wzrasta ryzyko poplamienia bielizny czy spodni. Wtedy wybawieniem okazuje się być kubeczek menstruacyjny, który umieszcza się na ściankach wewnątrz pochwy. Pozwala on czuć się w pełni komfortowo, gdyż nie przecieka i nie przesuwa się, a na dodatek nie wymaga opróżniania przez wiele godzin (nawet 12).

Poza tym bardzo dokładnie zbiera całą krew i pozostałe wydzieliny, nie uczulając ani nie wywołując żadnych zapaleń czy infekcji. Taki kubeczek menstruacyjny w sklepie kupimy już za kilkadziesiąt złotych, co jest niezwykle opłacalną inwestycją, zważywszy na to, że jest to produkt wielorazowego użytku. W ten sposób w ciągu roku oszczędzamy sporo pieniędzy. Należy tez dodać, że stosując to rozwiązanie można bez przeszkód podejmować aktywność fizyczną, co w przypadku podpasek jest znacznie utrudnione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − siedemnaście =