Zamawiając budowę strony internetowej, trzeba liczyć się z poniesieniem kilku kosztów, które jednak nie powinny być zbyt wielkie, jeśli dobrze je zaplanujemy. Tak naprawdę bowiem powinny one zależeć wyłącznie od naszych potrzeb, a nie od tego, co proponuje agencja interaktywna. Nie dajmy się więc koniecznie namówić na dodatkowe usługi, jeśli nie są one w danym momencie niezbędne.

Domena pl jest co prawda prestiżowa, ale równie dobrze sprawdzą się domeny net. Będą one szczególnie pasowały do wszelkiego rodzaju sieci reklamowych, ale są na tyle uniwersalne, że od razu budzą skojarzenia z działalnością prowadzoną w internecie. Najlepiej sprawdzić ceny domen u wszystkich rejestratorów i wybrać tego, który oferuje najkorzystniejsze warunki. O rodzajach domenach można przeczytać na https://rapiddc.pl/domeny.

Inne koszty

Domena stanowi tylko niewielką część kosztów, jakie trzeba ponieść decydując się na założenie strony. Największą jej część stanowi samo zaprojektowanie witryny. Tutaj jednak możemy skorzystać z jednego z darmowych szablonów dostępnych w internecie, by ograniczyć nasze wydatki. Na koszty składa się też serwer – jego wykupienie na 12 miesięcy zazwyczaj nie powinno kosztować więcej niż 100 złotych.

Jeżeli naszej strony nie odwiedza jeszcze zbyt wiele osób, taki serwer spokojnie wystarczy do prowadzenia działalności. Agencja interaktywna może zażyczyć sobie też dodatkowych opłat za takie usługi jak administracja strony internetowej. Ta usługa polega na regularnym przeglądaniu witryny w poszukiwaniu ewentualnych błędów, czy dokonywaniu aktualizacji zainstalowanych wtyczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 16 =