Przed nadejściem letniego sezonu plażowego większość kobiet i mężczyzn marzy o zrzuceniu zbędnych kilogramów w celu uzyskania smukłej sylwetki (płaski brzuch, zgrabne uda i ramiona itp.). Niestety wymaga to zawsze bardzo ciężkiej pracy połączonej ściśle z surową dyscypliną wewnętrzną. Podstawą jest oczywiście systematyczna aktywność ruchowa o sporej intensywności, dostosowana do indywidualnych preferencji i możliwości danej osoby. Nie obejdzie się również bez stosowania odpowiedniej diety oraz trwałej zmiany nawyków żywieniowych.

Kilka rozsądnych porad i pożytecznych trików

Najprostszym sposobem na wysmuklenie sylwetki jest trening aerobowy (cardio), czyli rozmaite ćwiczenia wyraźnie zwiększające wymianę tlenową w organizmie i prowadzące do podniesienia tętna. Zaliczamy do nich m.in. bieganie w plenerze i na bieżni elektrycznej, jazdę na rowerze (zwykłym i stacjonarnym), pływanie, jazdę na rolkach, korzystanie z trenażera wioślarskiego czy skakanie na skakance. Wymienione aktywności pozwalają szybko, a przede wszystkim bezpiecznie spalić niepożądaną tkankę tłuszczową. Zaleca się ich podejmowanie co najmniej trzy razy w tygodniu przez 45-60 minut. Dodatkowo warto wprowadzić do swojego tygodniowego planu różne ćwiczenia typowo siłowe, takie jak choćby podnoszenie ciężarów, przysiady z hantlami, martwy ciąg, pompki i podciąganie na drążku. Ich wykonywanie skutkuje atrakcyjnym rozbudowaniem, wzmocnieniem oraz wyrzeźbieniem mięśni. Na profesjonalną siłownię można bez problemu zapisać się choćby w tym konkretnym centrum sportu działającym w Wyszkowie: http://familygym.com.pl.

Smukła sylwetka zależy również w ogromnej mierze od prawidłowej diety. Musi być ona bogata w węglowodany złożone (kasza gryczana, pieczywo pełnoziarniste, ryż brązowy), dobrej jakości białko (mięso drobiowe, odtłuszczone sery i jogurty, jaja kurze), warzywa oraz zdrowe tłuszcze omega 3 i omega 6. Oto szczegółowe wskazówki:

  • jedzenie 4-5 niewielkich posiłków dziennie
  • picie dużych ilości wody
  • zamiana zwykłej herbaty na zieloną (przyspiesza trawienie)
  • oszczędzanie soli
  • stosowanie wielu przypraw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − trzy =