Deszczowa pogoda jest uciążliwa nie tylko dla dorosłych, ale również dla maluchów. Gdy nie mogą biegać po podwórku i bawić się z innymi dziećmi na placu zabaw nudzą się i frustrują. Jeśli pogoda za oknem nie rozpieszcza warto zorganizować ten czas swoim pociechom w taki sposób, aby miały ciągle zajęcie. Jest to również świetna okazja do tego, aby wspólnie spędzić czas.

Jak zorganizować dzieciom czas, aby się nie nudziły?

Jeśli deszcz nie jest bardzo intensywny można wyjść na wspólny krótki spacer. Trzeba jednak pamiętać, aby ubrać dziecku kalosze oraz płaszcz przeciwdeszczowy z kapturem, dzięki któremu nie zmokną. Można połączyć go z zabawą w kałużach, która zawsze jest dla dzieci świetną rozrywką. Taki spacer nie powinien być jednak zbyt długi, zwłaszcza jeśli temperatura jest dość niska, ponieważ jeśli dziecko przemarznie może to skutkować przeziębieniem.

W domu dzieci mogą rysować np. swoje ulubione postaci z bajek. Wystarczy dać maluchowi blok oraz kredki, a z pewnością zajmie się tą czynnością na długi czas. Jeśli malowanie już się znudzi można wraz z dzieckiem układać klocki. Warto wybierać te wykonane z drewna, ponieważ są one zdecydowanie bardziej ekologiczne oraz bezpieczniejsze. Można z nich zbudować wszystko, co tylko przyjdzie nam na myśl, co sprawia, że taka zabawa doskonale wpływa na rozwijanie kreatywności. Zestawy drewnianych klocków znaleźć można na stronie tuliki.pl. Świetnym pomysłem jest także wspólna zabawa w chowanego. Szukanie nowych kryjówek z pewnością sprawi dzieciom wiele frajdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + 19 =