Life & Style

Co zabrać na wyjazd survivalowy

Co zabrać na wyjazd survivalowy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niezależnie od tego czy jest się wprawionym wędrowcem czy początkującym amatorem przygód na łonie natury, zawsze należy dobrze przygotować się do wyjazdu survivalowego. Odpowiednie wyposażenie to podstawa każdej wyprawy. Dobrym miejscem do zaopatrzenia się w niezbędne narzędzia jest sklep myśliwski. Znajdują się w nim różnego rodzaju sprzęty, takie jak scyzoryki, noże czy lunety, które mogą okazać się niezbędne w trakcie wyprawy.

Co zabrać ze sobą na wyjazd survivalowy?

Jednym z najprzydatniejszych przedmiotów podczas tego typu wyprawy jest bez wątpienia taktyczny nóż survivalowy. To wielozadaniowe narzędzie sprawdzi się w niejednej sytuacji, dzięki czemu nie trzeba zabierać ze sobą wielu akcesoriów tego typu. Noże te są wykonane ze stali, ich ostrza najczęściej są zakończone ostrym czubem i mają dużą powierzchnię tnącą, dzięki czemu można je wykorzystywać np. w kuchni polowej czy przy pracach obozowych. Wygodny i bezpieczny uchwyt zapobiega wyślizgiwaniu się noża z dłoni i ułatwia pracę. Noże taktyczne odporne są na erozję, a ich ostrzenie jest wyjątkowo proste. Innym przedmiotem, który z pewnością okaże się użyteczny podczas wycieczki jest np. scyzoryk czy lornetka.

Trzeba zadbać także o odpowiedni ubiór, bardzo istotne są buty – ważne, żeby nie przemakały, chroniły kostkę i zapobiegały ślizganiu się po mokrych powierzchniach. Można zabrać ze sobą latarkę, a w razie potrzeby także kuchenkę gazową, która umożliwi przygotowanie posiłku w trakcie wędrówki. W sklepie myśliwskim znajduje się szeroki wybór przydatnych narzędzi, które ułatwią przetrwanie w trakcie survivalu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*