Zdrowie i dieta

Czy istnieje test na przeciwciała Koronawirusa?

Czy istnieje test na przeciwciała Koronawirusa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Temat Koronawirsa budzi w wielu ludziach lęk. Boimy się nie tylko o nas samych, ale także o zdrowie i najbliższych dla nas osób. Styl życia, który prowadziliśmy do tej pory, drastycznie musiał się zmienić, jednak nie możemy funkcjonować w ciągłym zamrożeniu. Większość z nas wraca do biur, dzieci natomiast w tym czasie idą do szkoły lub do najbardziej narażonych na powikłania w związku z zarażeniem dziadków. Jako, iż część z nas COVID-19 przejdzie bezobjawowo, nie mamy żadnej pewności, że nie sprowadzimy nieświadomie zagrożenia na naszą rodzinę lub znajomych. Jeśli ta niepewność nie daje nam spokoju, możemy wykonać test wykrywający przeciwciała, które generuje organizm po przebytym zakażeniu.

Jak działa test na przeciwciała i kiedy należy go wykonać

Na początku warto zaznaczyć, że badanie wykrywające, czy przebyliśmy już Koronawirusa, należy wykonywać jedynie w sprawdzonych i certyfikowanych punktach. Nie ufajmy internetowym sprzedawcom oferującym tego typu gadżety, ponieważ analiza przeciwciał do badań COVID-19 musi być zrobiona przez wykwalifikowanego pracownika laboratorium.

W profesjonalnie przeprowadzonym teście zostanie oznaczona ilość przeciwciał IgG, IgM, IgA. Są one kluczowe dla określenia naszej odporności na ten drobnoustrój. W te sposób dowiemy się, czy przeszliśmy przez zakażenie bezobjawowo, czy też aktualnie jesteśmy nosicielami wirusa. Pamiętajmy, że pozytywny wynik musi być potwierdzony badaniem genetycznym. Testy serologiczne nie są inwazyjne dla naszego ciała, aczkolwiek w obecnej sytuacji powinniśmy je wykonywać tylko w razie podejrzenia zarażeniem lub kontaktu z osobą chorą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*