Każdy wyjazd wakacyjny wiąże się z kosztami. Trzeba dojechać albo dolecieć na miejsce, często trzeba przemieszczać się na miejscu, trzeba zapłacić za noclegi, jedzenie i ewentualnie różne atrakcje turystyczne. Jeszcze kilkanaście lat temu większość turystów korzystała z ofert biur podróżny. Obecnie, w dobie internetu, wiele osób decyduje się na samodzielne zorganizowanie wyjazdu, licząc na to, że zaoszczędzą pieniądze. Czy słusznie?

Co oszczędzasz korzystając z oferty biura podróży?

Organizacja wyjazdu turystycznego, nawet obecnie, przy nieograniczonym dostępie do internetu może być dużym przedsięwzięciem logistycznym. Zwykle nie jest to dużym problemem, jeśli chodzi o Polskę, ale podróże po Indonezji czy po Afryce wymagają często spędzenia długich godzin przed komputerem, aby rozeznać się w atrakcjach turystycznych, sposobach transportu, miejscach noclegowych, połączeniach autobusowych czy kolejowych w kraju docelowym. Wyjeżdżając z biurem podróży oszczędzasz więc czas. Przelicz swoje wynagrodzenie na godziny, policz ile czasu musiałbyś poświęcić na „ogarnięcie” całej logistyki, a może się okazać, że wycieczka z biurem będzie tańsza. 

Po drugie, biura turystyczne, często mają dostęp do różnych zniżek, z racji tego, że korzystają z noclegów, atrakcji turystycznych czy połączeń lotniczych w ilościach „hurtowych”. Z tego powodu nawet po doliczeniu swojej marży, dojazd albo noclegi na miejscu mogą być tańsze, niż gdybyś rezerwował je samodzielnie. A w jakie miejsce warto pojechać z biurem? Na przykład do Gruzji, o której więcej można przeczytać na https://www.apetytnaswiat.pl/kierunek/gruzja/. Kanion Okatse, wodospad Kinchkha, trekking piękną Doliną Truso – brzmi ciekawie? To naprawdę może być tanie, również z biurem podróży. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 9 =