Granit to piękny, trwały i praktyczny materiał na zlewozmywaki. Jest to również ulubiony materiał wielu właścicieli domów. Zlewozmywaki granitowe wykonane są z naturalnego kamienia i dostępne są w różnych kolorach i wzorach. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem takiego do swojej łazienki lub kuchni, oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć:

Granit to doskonały wybór na zlewozmywak, ponieważ jest mocny i trwały. Granit jest bardzo odporny na zarysowania, uderzenia i odpryski; może przetrwać nawet 100 lat bez oznak zużycia.

Zlewozmywaki granitowe

Zlewozmywaki granitowe są dostępne w kilku różnych kształtach, w tym kwadratowe, owalne i prostokątne. Często mają płaskie dno, co ułatwia ich czyszczenie. Zlewozmywak granitowy biały, jak i w innych barwach jest dostępny zarówno w wersji montowanej na blacie, który umieszcza się na istniejącym blacie kuchennym, jak i w wersji wpuszczanej w blat.

Zlewozmywaki granitowe są łatwe do samodzielnej instalacji – większość z nich jest dostarczana z instrukcją wyjaśniającą, jak to zrobić – ale są ciężkie i wymagają udziału dwóch osób podczas instalacji w blacie.

Zlewozmywaki trawertynowe

Zlewozmywaki trawertynowe mają wykończenie z naturalnego kamienia, który wygląda podobnie do granitu, ale ma nieco mniejszą trwałość i odporność na zarysowania i plamy. Zlewozmywaki trawertynowe są również dostępne w różnych kolorach, więc można wybrać taki, który pasuje do wystroju kuchni lepiej niż granit.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 15 =