Kosmetyki bez chemii stają się coraz bardziej popularne. Pomagają one zadbać nie tylko o wygląd, ale także o zdrowie. Wśród tego typu produktów znajdują się także te, nadające skórze efekt delikatnej opalenizny. Wybór jest duży. Co należy wziąć pod uwagę, dokonując zakupu kosmetyku brązującego?

Ekstrakty roślinne

Kosmetyki naturalne to te, których skład oparty jest na wyciągach roślinnych. Nie zawierają one sztucznych ani chemicznych składników. Te pierwsze są w stanie zapewnić podobny, a nawet i lepszy efekt niż zwykłe kosmetyki. Kosmetyki samoopalające mogą mieć różną formę. Zwykle są to balsamy brązujące, mleczka lub spraye. Najczęściej występującymi w nich składnikami są oleje roślinne takie jak, olej z marchwi, słonecznika i pomarańczy. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na zawartość składników poprawiających nawilżenie skóry. Najlepsze efekty dają kosmetyki z zawartością witaminy E. Popularność zyskują także produkty bogate w olej makadamia oraz masło shea. Szukając kosmetyku idealnego należy także zwrócić uwagę na jego konsystencję i zapach. Niektóre ekstrakty roślinne mają to do siebie, że intensywnie pachną, co nie będzie każdemu odpowiadało.  Należy wówczas unikać w składzie oleju kokosowego oraz ekstraktów kwiatowych. 

Gdzie kupić?

Kosmetyki ekologiczne dostępne są w wielu miejscach. Najprostszym sposobem jest zakup przez Internet. Jeśli jednak czas nagli, można odwiedzić najbliższą drogerię. Tego typu sklepy posiadają szeroki asortyment produktów, zatem istnieją szanse na to, że znajdzie się wśród nich kosmetyk ekologiczny. O wiele więcej tego typu produktów posiada w ofercie drogeria ekologiczna. Właśnie tam uzyskamy dostęp do wielu ekologicznych kosmetyków brązujących i nie tylko. Dzięki temu szanse na idealne dobranie produktu do rodzaju skóry rosną, a co za tym idzie, efekt ich stosowania jest lepszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 17 =