Co to jest?

ISO 14001 to międzynarodowa norma określająca sposób wdrożenia Systemu Zarządzania Środowiskowego (EMS). Została ona opracowana przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO), organizację pozarządową z siedzibą w Genewie w Szwajcarii.

Norma ISO 14001 stanowi zbiór wymagań, które firmy mogą wykorzystać do zarządzania swoimi wynikami w zakresie ochrony środowiska. Od momentu wprowadzenia w 1994 roku stała się jedną z najczęściej stosowanych na świecie norm dotyczących systemów zarządzania środowiskowego.

Jaki ma cel?

Celem normy ISO 14001 jest zapewnienie, że organizacje są w stanie zidentyfikować i zmniejszyć swój wpływ na środowisko. Poprzez wdrożenie normy ISO 14001 firmy mogą wykazać, że podjęły wszelkie rozsądne kroki w celu zapobiegania zanieczyszczeniom i ochrony środowiska w trakcie swojej działalności.

EMS to system zarządzania, który pomaga organizacjom monitorować ich wpływ na środowisko i identyfikować możliwości poprawy. Obejmuje on wdrażanie procedur i procesów, które pomagają zwiększyć wydajność, zmniejszyć ilość odpadów i zmaksymalizować zasoby.

Dlaczego jest istotne?

Wdrażanie Systemów Zarządzania Środowiskowego staje się coraz ważniejsze, ponieważ rządy na całym świecie kładą większy nacisk na ochronę swoich zasobów naturalnych i zapobieganie zanieczyszczeniom pochodzącym z działalności przemysłowej.

Jeśli chcesz poznać jeszcze więcej szczegółów na ten temat, to ISO 14001 szkolenie Kraków, jest miastem, w którym to na pewno zrealizujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − 9 =