Budowlanka

Jak bezpiecznie ogrodzić strefę budowy?

Jak bezpiecznie ogrodzić strefę budowy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Plac budowy to miejsce, w którym są wykonywane rozmaite czynności stwarzające zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Z tego względu kluczowe znaczenie ma odpowiednie ogrodzenie całej strefy za pomocą konkretnych konstrukcji. Niezwykle przydatne okazują się zwłaszcza barierki drogowe ochronne, dające możliwość szybkiego i łatwego zabezpieczenia wybranych punktów – np. wykopów lub ścieżek przeznaczonych dla pieszych. Z ofertą ich sprzedaży i wynajmu można zapoznać się na https://easyfence.pl/produkt-kategorie/barierki-ochronne-drogowe/.

Bezpieczeństwo osób postronnych to priorytet

Zabezpieczenia terenu budowy należy dokonać jeszcze przed rozpoczęciem właściwych robót. Zdecydowanie najważniejsze jest ogrodzenie całego placu solidnymi panelami (ażurowymi lub pełnymi) w celu stworzenia skutecznej bariery dla osób nieupoważnionych. Muszą one mieć wysokość co najmniej 1,5 m. Jeśli z jakichś powodów nie jest to możliwe, wówczas zaleca się oznakowanie najważniejszych punktów tablicami ostrzegawczymi i zapewnienie stałego nadzoru (ewentualnie wdrożenie monitoringu). 

Nie obejdzie się również bez zabezpieczania kluczowych przejść, przejazdów, wykopów czy stanowisk pracy. Najlepiej nadają się do tego wspomniane już barierki przenośne. Tego rodzaju ogrodzenia tymczasowe w Poznaniu kupimy bez większego problemu. Poza tym można tutaj z powodzeniem wykorzystać daszki ochronne. Z kolei strefy narażone bezpośrednio na upadek z wysokości ciężkich narzędzi lub materiałów warto ochronić poprzez zastosowanie balustrad składających się z desek krawężnikowych i poręczy. Oczywiście w grę wchodzi też odpowiednie oświetlenie zwiększające widoczność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*