Telewizor to jeden ze sprzętów, bez których wiele osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Zakup tego urządzenia nie należy jednak do najłatwiejszych zadań, ponieważ na rynku znajdziemy mnóstwo modeli różniących się między sobą zarówno pod względem wielkości i stylistyki, jak i zastosowanych technologii. Warto dokonać rozsądnego wyboru – telewizor będzie nam bowiem służył przez co najmniej kilka kolejnych lat. Z niniejszego artykułu dowiemy się, na jakie parametry powinniśmy zwracać szczególną uwagę.

Nie bój się urządzeń o większej przekątnej

Decydując się na zakup nowego telewizora do domu, w pierwszej kolejności ustalmy budżet, jaki możemy na ten cel przeznaczyć. Pozwoli to bowiem w znacznym stopniu zawęzić zakres poszukiwań. Obecnie dobrej klasy sprzęt można nabyć już za około 2 000 złotych, więc nie jest to zbyt wygórowana cena. Oczywiście bez problemu kupimy też bardziej zaawansowane modele za pięć, sześć, a nawet dziesięć tysięcy złotych – wszystko zależy od naszych oczekiwań i możliwości finansowych.

Jeśli należymy do osób oszczędnych, powinniśmy koniecznie poszukać w internecie rabatów na wybrane urządzenia. Na przykład wiele kodów promocyjnych do popularnego sklepu Media Markt znajdziemy na tej stronie: https://duzerabaty.pl/marka/kod-promocyjny-media-markt.

Istotnym parametrem jest również przekątna ekranu. W codziennym użytkowaniu najlepiej sprawdzają się wersje 50 lub 55 cali, gdyż pasują one do większości salonów o przeciętnym metrażu. W większych pomieszczeniach można natomiast z powodzeniem zamontować nawet modele 85-calowe. Przy zakupie nowego telewizora trzeba też brać pod uwagę zastosowane w nim technologie – optymalnym wyborem jest sprzęt z ekranem 4K (ewentualnie FullHD), matrycą VA (wyraziste kolory i doskonała czerń) oraz wsparciem HDR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − sześć =