Sprzedaż domu może być stresującym procesem. Ale jeśli masz nieruchomość do sprzedania, są sposoby, aby to ułatwić.

Sprzedaż z pomocą agenta nieruchomości

Jednym ze sposobów jest skorzystanie z usług agenta nieruchomości. Agenci nieruchomości to profesjonaliści, którzy mogą pomóc Ci w procesie sprzedaży, od znalezienia kupca do negocjowania ceny i wypełniania formalności prawnych. Agenci nieruchomości zazwyczaj pobierają prowizję od ceny sprzedaży domu. Prowizja zwykle waha się między 1% a 3% ceny sprzedaży, ale może być wyższa, jeśli istnieje duża konkurencja dla Twojej nieruchomości. Możesz również zostać obciążony dodatkowymi opłatami za inne usługi, takie jak wycena i koszty marketingu.

Sprzedaż firmie za gotówkę

Niektóre firmy kupują domy za gotówkę i spłacają wszelkie zastawy lub pożyczki na nieruchomości. Jest to dobra opcja, jeśli nie chcesz zajmować się kłopotami związanymi ze sprzedażą domu. Nie będziesz również odpowiedzialny za spłatę kredytu hipotecznego za swój dom. Istnieją firmy, które kupują domy w każdym stanie, więc nie musisz się martwić o dokonywanie napraw lub sprzątaniem przed sprzedażą, gdyż zrobi to za Ciebie skup nieruchomości Poznań to miasto, w którym funkcjonują takie firmy z dobrymi referencjami.

Sprzedaż prywatna

Inną opcją jest sprzedaż prywatna, bez korzystania z agenta nieruchomości. Oznacza to, że nie zapłacisz prowizji od ceny sprzedaży, ale oznacza to również, że będziesz miał mniejszą kontrolę nad tym, ile kupujący są skłonni zapłacić za Twój dom. Będziesz musiał również zapłacić za koszty reklamy i opłat prawnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − 12 =