Masz córkę i zastanawiasz się nad tym jak urządzić jej pokój tak, by była z niego zadowolona? Przyjrzyjmy się kilku ważnym punktom w dziedzinie aranżowania wnętrz przeznaczonych dla dziewczynek.

Dopasuj aranżację do wieku dziecka

Bardzo ważnym elementem w czasie urządzania pokoju dla dziewczynki jest dopasowanie jego stylu do wieku dziecka i wynikających z niego potrzeb. Zupełnie inaczej będzie wyglądał pokój pociechy, która dopiero się urodziła i jeszcze nie reaguje aktywnie na bodźce w postaci kolorów, a inaczej dziewczynki kilkuletniej lubiącej odkrywać świat poprzez zmysł wzroku. Poza zaplanowaniem stylistyki pokoju dla np. starszej córki, weź również pod uwagę to, by w pokoju były odpowiednie łóżka jednoosobowe – komfort snu dziecka jest niezwykle ważny dla jego rozwoju. Wyspane dziecko lepiej poznaje świat, który wokół niego stworzymy.

Zadbaj o wygodne meble i atrakcyjne dodatki

Jeśli postanowiłeś, że pokój dziewczynki będzie urządzony w stylu małej księżniczki to postaraj się by umieścić w nim takie meble jak kolorowe fotele pokojowe, regały z atrakcyjnymi dekoracjami, czy stolik, przy którym mała dama będzie mogła pić udawaną kawę z koleżankami. Elementy te dobrze jest zestawić ze sobą stylowo i kolorystycznie. Im bardziej jednolite barwy np. utrzymane w tonacji jasnej, ciemnej, intensywnej lub pastelowej, tym przyjemniej będzie się dziecku w takim pokoju przebywało. Dziewczynki są zwykle znacznie spokojniejsze od chłopców, dlatego nie warto ryzykować tutaj z ogromem kolorystycznych bodźców, które mogą zaburzyć równowagę dziecka i prowadzić do napięć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × cztery =