Kuchnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym domu. To w niej przygotowujemy posiłki i ciepłe napoje. Projektując i aranżując ten pokój, oprócz wyglądu, mamy na względzie głównie praktyczność. Kupujemy wszelkie niezbędne artykuły gospodarstwa domowego, które mają pomieścić m.in. wszystkie sztućce, naczynia, czy produkty spożywcze. Często jednak mamy problem z dostępnością rzeczy przechowywanych w naszych szafkach. Ma to miejsce szczególnie gdy nasza kuchnia jest niewielka, a rzeczy do schowania jest bardzo dużo, w stosunku do ilości miejsca do zagospodarowania. Podobny problem pojawia się przy zakupie szafek narożnych, z których trudno jest cokolwiek wydobyć. Co można zrobić, aby nasze meble kuchenne były bardziej funkcjonalne i wygodne? Odpowiedź jest bardzo prosta.

Szuflady do szafek kuchennych

Na szczęście znaleziono już rozwiązanie dotyczące niepraktycznych sprzętów kuchennych. Są nim szafki Cargo, czyli pewnego rodzaju półki, które montuje się w meblu. Można je z łatwością wysuwać i wsuwać, co gwarantuje łatwy dostęp, nawet do najgłębiej przechowywanych produktów.

Odbywa się to za pomocą cichych prowadnic. Często takie akcesoria mają też hamulec, dzięki któremu możemy zatrzymać póki w określonym położeniu i dociąg, przy pomocy którego same się wsuną. Na rynku możemy dostać szafki o różnym kształcie i rozmiarze oraz kilku poziomach. Różnią się one między sobą np. sposobem montażu. Wykonanie ze stali sprawia, że są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i łatwe w czyszczeniu. Dzięki takim akcesoriom użytkowanie kuchni może stać się znacznie prostsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × pięć =