Rowery to jedna z najlepszych zabawek, jakie można podarować swoim dzieciom. Pozwalają nie tylko na zabawę samą w sobie, ale także pomagają w rozwoju ich umiejętności motorycznych, a także równowagi. Jednak nauka jazdy na rowerze nie jest łatwa i potrzeba trochę czasu, aby opanowały tę umiejętność. Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą zachęcić dziecko do nauki jazdy na rowerze.

Zacznij wcześnie

Idealnie jest, aby dzieci uczyły się jeździć na rowerze, gdy są małe. Im wcześniej zaczynają, tym łatwiejsze staje się to dla nich, ponieważ mają cały czas w swoich rękach, aby ćwiczyć i opanować tę umiejętność. Jeśli Twoje dziecko zacznie w młodym wieku, to do czasu, gdy osiągnie pięć lub sześć lat, będzie miało wystarczająco dużo pewności siebie na własnych dwóch kółkach i będzie gotowe do samodzielnego startu bez pomocy dorosłego lub innej osoby, która na początku jeździ obok niego. Dobrym momentem będzie też rower na Komunię dla chłopca – czas w którym dziecko stanie się bardziej samodzielne i będzie mogło jeździć razem w gronie swoich znajomych.

Zadbaj o ich bezpieczeństwo

Upewnij się także , że Twoje dziecko ma na sobie odpowiedni sprzęt ochronny. Kaski, ochraniacze na kolana i łokcie powinny być noszone przez cały czas jazdy na rowerze. Jeśli na rowerze jeździ kilkoro dzieci, upewnij się, że wszystkie mają własne kaski i ochraniacze, aby nikt nie został pominięty w zabawie.

Bawcie się dobrze!

Nauka jazdy na rowerze powinna być zawsze zabawą i przyjemnością zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Nie oczekuj, że Twoje dziecko będzie perfekcyjne przy pierwszej próbie, ale zachęcaj je pochwałami, gdy wszystko idzie dobrze i oferuj porady, gdy pojawią się błędy, aby mogło ono sobie zweryfikować i przyswoić poprawki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 10 =