Budowa domu jest wysoce złożonym przedsięwzięciem, które wymagać będzie od nas właściwego i profesjonalnego projektu oraz planu. Jednak i one, nie zawsze przewidzieć mogą niespodziewane zdarzenia czy sytuacje, które wymuszą na nas dodatkowe koszty związane z zakupem kolejnych materiałów lub ich wymiany na inne. Dlatego, warto w swoim budżecie zostawić lukę na potencjalne nieprzewidziane wydatki – da nam to nie tylko większą swobodę działania, ale i zapewni większy komfort.

Przed przystąpieniem do rozpoczęcia budowy musimy być pewni, iż złożyliśmy wszelkie wymagane od nas dokumenty, które zostały rozpatrzone pozytywnie. Toteż najpierw załatwiamy formalności związane z samą działką i projektem, a dopiero potem zlecamy pracę geodecie, którego zadaniem będzie opracowanie geodezyjnej mapy niezbędnej do stworzenia projektu domu. Czekać nas też będzie wizyta w urzędzie, gdzie się musimy o pozwolenie na budowę. Po tym, pozostaje nam czekać na wydanie pomyślnej dla nas decyzji – dopiero po jej uzyskaniu możemy w pełni legalnie i świadomie przystąpić do budowy domu.

Jednak i tutaj nie będą na nas czekać wyłącznie proste przeprawy. Zaczynamy, rzecz jasna, od fundamentów, które charakteryzować powinny się jak najwyższą trwałością oraz odpornością na zróżnicowane warunki atmosferyczne – lepiej zlecić wykonanie bardziej doświadczonej firmie budowlanej. Nie zapomnijmy, w następnych krokach, o użyciu stali zbrojeniowej, która służy wzmocnieniu betonu i zwiększa wytrzymałość samych fundamentów (sprawdź: “ceny stali zbrojeniowej”). Kolejnym istotnym krokiem w budowie, będzie optymalne ocieplenie powierzchni domu – świetnym i wydajnym rozwiązaniem okaże się mineralna wełna, która zastosowana być może zarówno w ocieplaniu ścian, jak i poddasza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × pięć =