Salon stanowi fundamentalną część każdego mieszkania. To w nim spędzamy nasz czas wolny, odpoczywamy czy przyjmujemy gości. Dlatego powinna być to przestrzeń, w której czujemy się komfortowo i naturalnie. Jednocześnie dobrze jest też ograniczyć dodatkowe elementy dekoracyjne czy użytkowe do minimum. Szczególne, gdy metraż tego pomieszczenia nie należy do największych.

Pojemna i praktyczna szafa

Obszerna i wbudowana we wnętrze szafa może okazać się zbawieniem dla każdego właściciela mieszkania, który zmaga się z nadmiarem elementów wyposażenia. Zamontowanie takiego mebla w salonie przedstawia się jako świetne i opłacalne rozwiązanie. Nie tylko pozwoli nam to na szybkie schowanie danych przedmiotów, ale i stworzenie powierzchni pozwalającej na przechowywanie różnych gadżetów czy urządzeń. Aktualnie nieużywane, zamiast zagracać salonową podłogę, mogą zostać ukryte w przeznaczonych do tego szafach. Ciekawym pomysłem, zwłaszcza dla zwolenników stylu nowoczesnego, okazać się mogą lustrzane drzwi przesuwne. Wizualnie odświeżą salon, a dzięki elementom szklanym, powiększą jego rozmiary.

W zależności od naszych preferencji wybierać możemy pomiędzy szafami wąskimi, zabudowanymi, szerokimi czy też klasycznymi garderobami. Pamiętajmy również o tym, aby wyposażenie to naturalnie wkomponowało się w styl aranżacyjny, który dominuje w naszym salonie. Szafa w tym pomieszczeniu wydawać się może pomysłem nie do końca trafionym, jednak odpowiednio dobrana, jest w stanie służyć nie tylko jako element funkcjonalny i praktyczny, ale i dekoracyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 17 =