Kasa fiskalna to urządzenie, za pomocą którego przedsiębiorcy rejestrują sprzedaż swoich towarów lub usług na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Z roku na rok zakup tego sprzętu rejestrującego staje się konieczny dla coraz większej liczby firm. Z obowiązku jego posiadania zwolnione są jedynie przedsiębiorstwa, które świadczą usługi lub sprzedają towary na rzecz firm lub organizacji oraz jednostek administracji samorządowej i państwowej.

Kto zwolniony jest z posiadania kasy fiskalnej?

Przedsiębiorcy, którzy dokonują sprzedaży swoich towarów lub usług jedynie dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz spółek, według przepisów nie muszą prawa posiadać kasy fiskalnej, ale zobowiązani są do ewidencjonowania sprzedaży na podstawie wystawionych faktur. Zwolnienie dotyczy także firm, które w poprzednim roku podatkowym nie osiągnęły obrotu w wysokości 20000 zł. Podlegają mu także przedsiębiorcy prowadzący czynności notarialne, świadczący usługi telekomunikacyjne oraz elektroniczne, oferujący ubezpieczenia.

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej bez wyjątków dotyczy firm zajmujących się sprzedażą gazów płynnych, części do silników spalinowych, perfum i wód toaletowych, materiałów budowlanych oraz świadczących usługi przewozu, naprawy pojazdów, doradztwa podatkowego itd. Nowe przepisy dodatkowo zobowiązują przedsiębiorców do zakupu nowoczesnych kas fiskalnych, które umożliwiają połączenie z internetem. Modele zgodne z nowymi regulacjami można znaleźć na stronie https://www.kasyiprogramy.pl/kategoria/kasy-fiskalne-dla-firm-budowlanych/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + 17 =