Life & Style

Jakie są fizyczne objawy depresji?

Jakie są fizyczne objawy depresji?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Depresja to nie tylko uczucie smutku. To choroba, która wpływa na Twoje ciało, nastrój i myśli. Chociaż przyczyny depresji są nadal badane, wiadomo, że jest to kombinacja czynników, w tym wydarzeń życiowych, zmian w substancjach chemicznych w mózgu i genetyki.

Symptomy mogą obejmować:

Zmiany w śnie 

Możesz mieć problemy z zasypianiem lub utrzymaniem snu. Możesz budzić się zbyt wcześnie i nie być w stanie ponownie zasnąć. Mogą również wystąpić koszmary lub żywe sny podczas snu.

Zmiany apetytu 

Większość ludzi je mniej w czasie depresji, ale inni jedzą więcej niż zwykle – czasami tak dużo, że przybierają na wadze.

Problemy z koncentracją lub zapamiętywaniem (problemy z pamięcią)

Nazywa się to zaburzeniami funkcji poznawczych. Nierzadko osoby z depresją mają problemy z pamięcią, które pogarszają się w wyniku samej depresji i jej leczenia.

Zmęczenie i niski poziom energii (letarg)

Osoby z depresją często czują się bardzo zmęczone, nawet jeśli śpią wystarczająco dużo w nocy – lub więcej niż zwykle (hipersomnia). Często potrzebują więcej snu niż inne osoby w ich wieku; spanie ponad dziewięć godzin na dobę jest powszechne wśród osób z depresją, które nie otrzymują wystarczającej ilości regenerującego snu w nocy.

Częste bóle i dolegliwości (objawy somatyczne) 

Niektóre osoby z depresją skarżą się na bóle w różnych częściach ciała.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://hh24.pl/objawy-fizyczne-depresji/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*