Nowoczesne metody leczenia oraz profesjonalny sprzęt zapewniają najwyższy standard świadczonych usług w gabinecie dentystycznym. Komfort pacjenta sprawia, że wizyta u stomatologa nie wywołuje negatywnych skojarzeń i nie kojarzy się z bólem. Profesjonalny gabinet stomatologiczny oferuje szereg zabiegów, nie tylko podstawowych, takich jak ogólna diagnostyka czy leczenie kanałowe, ale również specjalistyczne, jak np. wybielanie zębów

Choroby zębów i dziąseł, o których trzeba wiedzieć

Choroby zębów i dziąseł wynikają przede wszystkim z nieprawidłowej higieny jamy ustnej. Do ich powstawania przyczyniają się również m.in. palenie papierosów, spożywanie alkoholu oraz picie kawy. Choroby dotykające dziąsła spowodowane są występowaniem płytki nazębnej, która jest świetną pożywką dla bakterii odpowiedzialnych za stany zapalne. Najczęstsza dolegliwością dotyczącą dziąseł jest zapalenie przyzębia. Nieleczone może doprowadzić nawet do wypadania zębów.

Jedną z chorób dotykających jamy ustnej, która nie jest powszechnie znana (a szacuje się, że dotyka nawet 10 % społeczeństwa) jest bruksizm. Polega on na mimowolnym tarciu zębami znajdującymi się w żuchwie o zęby szczęki. Zjawisko to występuje przede wszystkim w nocy podczas snu. Jest to bardzo niebezpieczna dolegliwość, ponieważ powoduje rozchwianie zębów, starcie ich koron i przyczynia się do powstawania stanów zapalnych. Wiele osób może się zastanowić nad relaksacyjną szyną NTI do leczenia bruksizmu, która pomaga pozbyć się tego schorzenia i ochronić zęby przed uszkodzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + 8 =