Marynarki należą do wyszukanych i eleganckich elementów męskiego ubioru. Można nosić je zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Warto wiedzieć, że nie każde okrycie sprawdzi się tak samo dobrze w różnych sytuacjach. Jaką marynarkę wybrać do pracy, a jaką na formalne spotkanie?

Kiedy założyć marynarkę jednorzędową?

Zdecydowanie częściej spotykany jest krój jednorzędowy. Takie marynarki stanowią element garnituru, ale mogą też być z powodzeniem noszone osobno i mniej oficjalnie. Z odpowiednio dobranymi spodniami i koszulą okrycie to doskonale sprawdzi się na służbowym spotkaniu, bankiecie czy weselu. W mniej formalnym wydaniu marynarka jednorzędowa ładnie komponuje się nie tylko ze swetrami i kamizelkami, ale nawet z jeansami i obuwiem sportowym. Codzienne i odświętne stylizacje można skompletować z wykorzystaniem produktów ze strony https://fajnekoszule.pl/

Kiedy założyć marynarkę dwurzędową?

Okrycie o kroju dwurzędowym widuje się stosunkowo rzadko. Ten rodzaj marynarek uchodzi za bardzo elegancki, a ponadto nawiązuje do tradycji. Zazwyczaj wybierają go panowie, którzy lubią wyróżniać się z tłumu i przyciągać wzrok. Marynarka dwurzędowa lepiej sprawdza się podczas takich okazji, które wymagają stania lub chodzenia, ponieważ niewygodnie się w niej siedzi. Powinna też być dobrze dopasowana, aby nie sprawiała komicznego wrażenia. Ten element ubioru warto zatem zamówić u krawca, który uszyje okrycie na wymiar. Wybór odpowiedniej marynarki odzwierciedla stosunek jej właściciela do okazji, dlatego tak ważne jest jej odpowiednie dopasowanie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden + dziewięć =