Life & Style

Niemowlaki – podstawowe obowiązki o jakich należy pamiętać

Niemowlaki – podstawowe obowiązki o jakich należy pamiętać
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niemowlęta na okrągło jedzą i śpią, więc opieka nad nimi jest bardzo łatwa? Tak może powiedzieć tylko osoba, która nie miała z nimi za wiele do czynienia… Ogrom obowiązków wokół maluszków jest naprawdę imponujący, tym bardziej że priorytetem jest zapewnienie im zdrowego rozwoju oraz bezpieczeństwa. O czym więc nie można zapomnieć?

Higiena i jak największy komfort

Noworodki i niemowlęta potrzebują przede wszystkim bliskości rodziców. W końcu ostatnie miesiące spędziły w brzuszku swoich mam, gdzie było im ciepło, przytulnie i bezpiecznie. Na nowej, ogromnej przestrzeni, mogą czuć się obco i mało komfortowo. Rolą rodziców jest zminimalizowanie tego stanu – maluch musi czuć fizyczną bliskość. Inną ważną kwestią jest higiena: układ odpornościowy maleństwa dopiero się kształtuje, należy więc chronić go przed wszelkimi drobnoustrojami. Oznacza to ciągłą dezynfekcję butelek i smoczków, a także pranie odzieży w wysokiej temperaturze oraz każdorazowe prasowanie jej żelazkiem. Ubranka dla niemowląt powinny być więc jak najwyższej jakości – inaczej szybko się zużyją.

Tylko to, co najlepsze

Rodzice zawsze chcą podarować swoim dzieciom to, co najlepsze. Dość łatwo można to przekuć w dobra materialne, których często kupuje się aż za dużo. Podstawowym obowiązkiem opiekunów wobec malucha nie jest jednak obdarowywanie zabawkami, ale bezwarunkowa miłość i troska. Dziecko, które czuje się bezpieczne i kochane, będzie też prawidłowo się rozwijało. Warto też stymulować dziecko poprzez czytanie mu książek już od urodzenia, a także stałe poświęcanie mu uwagi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*