Zdrowie i dieta

Opieka nad osobą niepełnosprawną w domu – jak wygląda?

Opieka nad osobą niepełnosprawną w domu – jak wygląda?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Opieka nad osobą niepełnosprawną w domu, która utraciła sprawność w wyniku nieszczęśliwego wypadku bądź choroby, różni się w zależności od stopnia uszczerbku na zdrowiu oraz w jakim zakresie wpłynął on na ich samodzielność przy zaspokajaniu podstawowych potrzeb. W przypadku osób przewlekle chorych, które nie wymagają stałej pomocy, zazwyczaj wystarczy odpowiednie dostosowanie mieszkania i zaopatrzenie jej w niezbędny sprzęt pomocniczy.

Sytuacja komplikuje się, gdy potrzebna jest całodobowa opieka. Często pociąga to za sobą konieczność rezygnacji z pracy przez opiekuna. Nieocenione wtedy jest posiadanie specjalistycznego łóżka. W przypadku braku możliwości zakupienia go w krótkim czasie z pomocą przychodzi wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych Warszawa oferująca ich wynajem posiadających ręczne lub sterowane elektrycznie opcje zmiany pozycji. Poprawia komfort życia, ułatwia proces pielęgnacji, zapobiega procesowi powstawania odleżyn, szczególnie przy zastosowaniu dodatkowo materaca przeciwodleżynowego z pompą zmiennociśnieniową.

Jaki sprzęt specjalistyczny może okazać się niezbędny?

U osób leżących stale lub przez większość dnia problemem może okazać się wydzielina gromadząca się w drogach oddechowych. Do skutecznego jej usunięcia wysoce pomocny jest ssak medyczny. Jeśli u chorego występują problemy ze swobodnym oddechem, wskazane może być wspomaganie go koncentratorem tlenu. Powyższe sprzęty posiada także w swojej ofercie wypożyczalnia wózków inwalidzkich w Warszawie za niewielką miesięczną opłatę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*