Projektowanie mieszkania z uwzględnieniem etapu doboru podłóg, aż po wyposażenie wnętrz wymaga szczególnych umiejętności oraz odpowiedniego wyważenia między potrzebami właściciela domu, a późniejszą funkcjonalnością pomieszczeń.

Co sprawdzi się lepiej: płytki czy panele podłogowe?

Już sam start projektowania mieszkania może przysporzyć wielu różnych dylematów. Począwszy od tego, czy wybrać panele czy płytki do salonu, przez rodzaje tych produktów, ich wytrzymałość, odporność na odkształcenia, aż po docelowy kolor. Podobne rozważania pojawią się przy urządzaniu kuchni, łazienki i pokojów dziecięcych. Zastanawiając się nad wyborem płytek czy paneli, warto wziąć pod uwagę to, co najbardziej podoba się właścicielowi; efekt ciepłego drewna czy może łatwe do czyszczenia płytki, które to drewno będą imitowały? Nowoczesny minimalizm w surowym wydaniu pełnym jasnych kolorów płytek czy ciepło, nastrój i klimat myśliwskiego domku uzyskany dzięki dębowym panelom? Możliwości jest mnóstwo!

Kolejną kwestią będzie wykończenie ścian wewnętrznych. Pomalowanie ich farbą nie jest już tak atrakcyjne wizualnie i lepiej jest poszukać elementów tzw. elewacji wewnętrznej, jak np. płytki imitujące cegłę, klinkier czy kolorowe wzory odpowiednie do planowanego wystroju wnętrz. Takimi płytkami ściennymi można w ciekawy sposób urozmaicić mieszkanie, a jeśli planuje się np. aranżację salonu na klimaty retro lub vintage, to takie płytki mogą być idealnym uzupełnieniem tej stylizacji i dodać pomieszczeniom pięknego wyglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 17 =