Urządzenie pokoju dla dziecka to wyzwanie dla każdego rodzica. Przy jego aranżacji należy bowiem wziąć pod uwagę nie tylko bezpieczeństwo oraz wygodę malucha, ale też jego zainteresowania, ulubiony kolor, a nawet postacie z bajek, które aktualnie ogląda. Niezależnie jednak od preferencji, warto umieścić w nim kilka mebli i akcesoriów, które z pewnością przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającemu mieszkańcowi.

Meblowanie z pomysłem – jak wykorzystać dostępną przestrzeń?

W dziecięcym pokoju z pewnością nie może zabraknąć wygodnego i dopasowanego do wzrostu dziecka łóżka, które zapewni mu codzienny wypoczynek po długim i niekiedy męczącym dniu. Niezależnie, czy maluch chodzi już do szkoły, czy nie, dobrym pomysłem będzie też ustawienie w nim biurka lub stolika, przy którym będzie mógł on projektować, rysować lub po prostu bawić się w bezpieczny i efektywny sposób. Aby oszczędzić miejsce, zamiast fotela świetnie sprawdzi się kolorowa pufa, która nie tylko zajmuje mniej przestrzeni, ale jest też zdecydowanie bardziej użytkowa.

Rozmaite pufy, takie jak np. https://pufy.pl/84-pufy-do-salonu, świetnie sprawdzają się w pokojach dziecięcych, gdyż są nie tylko bardzo miękkie i wygodne, ale też mogą z powodzeniem służyć jako miejsce do zabawy. Ponadto w pokoju malucha warto postawić odpowiednio dopasowany pod względem wysokości regał na książki oraz szafę na ubrania, jak również rozmaite pudełka służące do przechowywania zabawek. Zwłaszcza te ostatnie pozwolą uniknąć bałaganu i ułatwią segregację oraz uprzątnięcie posiadanych rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × pięć =