Obecnie jednym z najchętniej wybieranych paliw stałych przeznaczonych do ogrzewania domów i mieszkań jest ekogroszek. Materiał ten jest produkowany przeważnie z węgla kamiennego (grudki o średnicy od 5 do 25 mm) i odznacza się wysoką wartością opałową. Co istotne, pod względem cenowym wypada porównywalnie z tradycyjnym węglem, natomiast znacznie korzystniej aniżeli gaz, prąd czy olej. Jeżeli chcemy kupić dobrej jakości ekogroszek Katowice są miastem, w którym znajdziemy go w wielu supermarketach, a nawet sklepach osiedlowych. 

Wysoka kaloryczność to główny atut

W przypadku ekogroszku największe znaczenie ma jego wysoka kaloryczność (a co za tym idzie wydajność), ponieważ przekłada się ona bezpośrednio na korzyści finansowe. Do ogrzania pomieszczeń domowych zużywamy bowiem mniejszą ilość opału – średnio 2-3 tony na sezon (dla porównania zwykłego węgla potrzeba aż 4-5 ton). Kolejną istotną zaletą omawianego paliwa jest jego ekologiczność – charakteryzuje się ono niską (wręcz śladową) zawartością siarki i gazów niepalnych, dzięki czemu do minimum zostaje ograniczone wydzielanie szkodliwych substancji do atmosfery.

Korzyścią jest ponadto niewielka ilość popiołu (maksymalnie 10%), co w znacznym stopniu ułatwia czyszczenie kotła. Elementem przemawiającym za wyborem ekogroszku jako głównego materiału opałowego jest też bez wątpienia jego niska waga i postać. Produkt ten jest pakowany w poręczne worki 25 lub 50 kg, co sprawia, że jego transportowanie ze sklepu do domu oraz składowanie nie stanowi większego problemu. Jeśli chcemy się zaopatrzyć w optymalny pod względem parametrów ekogroszek Wrocław to miasto, w którym taki produkt oferuje co najmniej kilka dużych supermarketów i hurtowni. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 3 =