Psychoterapia jest formą terapii mówionej, która ma na celu pomóc ludziom w rozwiązaniu problemów w ich życiu. Może być stosowana w leczeniu szerokiego zakresu warunków, w tym depresji, lęków, fobii, uzależnień i zaburzeń osobowości.

Jak działa psychoterapia?

Psychoterapia ma na celu pomóc Ci zrozumieć, dlaczego zachowujesz się w określony sposób i jak Twoje zachowanie może wpływać na innych. Pomaga osobom lepiej zrozumieć siebie i dokonać zmian tam, gdzie chcą to zrobić. Psychoterapia koncentruje się na tym, co tu i teraz, a nie na wydarzeniach z przeszłości. Przygląda się obecnej sytuacji i jej wpływowi na życie ludzi.

Istnieje wiele różnych rodzajów psychoterapii, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę: polegają na rozmowie o Twoich problemach z doświadczonym specjalistą zwanym psychoterapeutą lub psychologiem. Osoba ta będzie uważnie słuchać tego, co mówisz, zadawać pytania i udzielać informacji zwrotnych, aby pomóc Ci lepiej zrozumieć siebie.

Co dzieje się podczas sesji?

Podczas każdej sesji (która może trwać do 50 minut) ważne jest, aby obie strony czuły się komfortowo, aby mogły otwarcie mówić o swoich problemach bez poczucia zakłopotania lub osądzania przez terapeutę.

Jak długo trwa psychoterapia?

Trudno jest podać dokładny czas, ponieważ potrzeby każdej osoby są inne, ale większość osób odbywa około pięciu sesji, zanim zdecyduje, czy psychoterapia im pomaga.

Jeśli szukasz pomocy, to psychoterapia Warszawa Bielany, jest miastem, w którym ją znajdziesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 3 =