Każdy kto decyduje się zacząć swoją przygodę z rowerami, staje przed dylematem – jaki rower wybrać. Ilość dostępnych typów, wariantów oraz kombinacji potrafi zawrócić w głowie. Żeby odpowiedzieć na to pytanie, musimy przede wszystkim zdefiniować nasze własne oczekiwania i potrzeby.

Do czego ma on nam służyć?

Rowery z natury są pojazdami bardzo uniwersalnymi i wszechstronnymi co oznacza, że prawie każdy z istniejących typów rowerów jesteśmy w stanie wykorzystywać do różnych celów. Nie oznacza to jednak niestety, że istnieje jeden idealny typ, nadający się do wszystkiego. Dlatego kluczowa będzie tu odpowiedź na pytanie, w jaki sposób zamierzamy korzystać z naszego pojazdu. Jeżeli planujemy wykorzystywanie roweru do codziennych dojazdów do pracy lub szkoły, niezależnie od pory roku i panującej aury, powinniśmy zdecydować się na rower miejski, nazywany także rowerem holenderskim. Rowery te charakteryzują się dużą wygodą podczas jazdy. Jeżeli lubimy wycieczki np. do podmiejskiego lasu lub generalnie planujemy jazdę nieutwardzonymi drogami, dobrym wyborem będzie zakup roweru górskiego, których szeroki wybór znajdziemy na https://polskie-rowery.pl/sklep/kategorie/rowery-mtb_id=23

Miłośnicy turystyki powinni natomiast rozejrzeć się za rowerem trekkingowym. Oczywiście jeżeli marzy nam się trening oraz wyścigi kolarskie, powinniśmy poszukać roweru szosowego.

Rozmiar roweru ma kluczowe znaczenie

Niezależnie od tego, jaki typ roweru wybierzemy na początek, to kwestią, która ma decydujące znaczenie jest odpowiedni dobór rozmiaru pojazdu. Nawet najdroższy model topowej marki, jeżeli będzie dla nas za duży lub zbyt mały, zamiast dawać przyjemność z jazdy, będzie jedynie budził naszą niechęć. Jeżeli nie wiemy jaki rozmiar ramy wybrać, zawsze możemy poprosić o pomoc sprzedawcę.

Najlepszy wybór na początek

Nie ma idealnego roweru do każdego typu aktywności. Jeżeli jednak nadal nie wiemy czy częściej będziemy jeździć po ścieżkach rowerowych, czy może po lesie, to warto wybrać rower górski lub trekkingowy. Oba typy rowerów cechuje duża uniwersalność. Rower MTB idealnie sprawdzi się zarówno w codziennych dojazdach do biura, jak i podczas weekendowych wycieczek po okolicy. Dzięki przedniemu amortyzatorowi znacznie wzrasta komfort jazdy po nieutwardzonych drogach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × trzy =