Wiejskie śluby mają swój niepowtarzalny urok. Coraz więcej par decyduje się na wesele pod miastem. Na miejsce zabawy często wybierane są restauracje z hotelami. Powody są różne, ale najczęściej powtarzającym się argumentem jest ten, iż na takie wesele można zaprosić więcej ludzi bez obaw o ich nocleg. Sale weselne są bowiem zazwyczaj połączone z obiektami hotelowymi.

Tradycyjne smaki wesela

Powrót do tradycji wydaje się naturalny, kiedy nowożeńcy pochodzą spoza miasta. Wtedy na miejsce uroczystości wybiera się najczęściej wiejską świetlicę, lub jedną z sal w pobliżu. Coraz bardziej popularne są też wesela w miejscach stylizowanych na wiejskie chaty. Dawniej organizowało się je po prostu w domu Pani Młodej, a goście weselni mieli okazję przespać się na sianie w stodole. Dziś, choć od tych pięknych tradycji już się odeszło, podczas wesel wciąż pozostaje kilka niezmiennych, wiejskich obyczajów, a sale czasami ozdabiane są w staromodny sposób.

Do podkreślenia tradycyjnego charakteru uroczystości stosuje się zaproszenia ślubne rustykalne, które zawierają motywy z epoki. Rozesłanie zaproszeń w takiej formie dobrze świadczy o Młodej Parze. Mówi o tym, że jest ona przywiązana do wartości, które są bliskie naszym dziadkom, a zaproszenia wcale nie muszą wyglądać bardzo nowocześnie. Liczy się styl i dobry smak. Smak w sensie dosłownym również jest ważny, dlatego by osłodzić zgromadzonym zabawę, już na samym jej początku można poczęstować ich czekoladkami podziękowaniami dla gości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 14 =