Wiejskie śluby mają swój niepowtarzalny urok. Coraz więcej par decyduje się na wesele pod miastem. Na miejsce zabawy często wybierane są restauracje z hotelami. Powody są różne, ale najczęściej powtarzającym się argumentem jest ten, iż na takie wesele można zaprosić więcej ludzi bez obaw o ich nocleg. Sale weselne są bowiem zazwyczaj połączone z obiektami hotelowymi.

Tradycyjne smaki wesela

Powrót do tradycji wydaje się naturalny, kiedy nowożeńcy pochodzą spoza miasta. Wtedy na miejsce uroczystości wybiera się najczęściej wiejską świetlicę, lub jedną z sal w pobliżu. Coraz bardziej popularne są też wesela w miejscach stylizowanych na wiejskie chaty. Dawniej organizowało się je po prostu w domu Pani Młodej, a goście weselni mieli okazję przespać się na sianie w stodole. Dziś, choć od tych pięknych tradycji już się odeszło, podczas wesel wciąż pozostaje kilka niezmiennych, wiejskich obyczajów, a sale czasami ozdabiane są w staromodny sposób.

Do podkreślenia tradycyjnego charakteru uroczystości stosuje się zaproszenia ślubne rustykalne, które zawierają motywy z epoki. Rozesłanie zaproszeń w takiej formie dobrze świadczy o Młodej Parze. Mówi o tym, że jest ona przywiązana do wartości, które są bliskie naszym dziadkom, a zaproszenia wcale nie muszą wyglądać bardzo nowocześnie. Liczy się styl i dobry smak. Smak w sensie dosłownym również jest ważny, dlatego by osłodzić zgromadzonym zabawę, już na samym jej początku można poczęstować ich czekoladkami podziękowaniami dla gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + dwa =