Czym są?

Soczewki kontaktowe są obecnie najpopularniejszą formą korekcji wzroku na świecie – wybiera je ponad 70% osób noszących okulary lub kontakty. Soczewki Cooper Vision to świetny sposób na poprawę wzroku i dobry wygląd w tym samym czasie. Są one w stanie skorygować Twój wzrok, więc nie musisz już zmagać się z okularami lub kontaktami. Istnieje jednak wiele różnych rodzajów soczewek kontaktowych. Niektórzy ludzie lubią miękkie kontakty, podczas gdy inni wolą twarde.

Jakie mają zalety?

Główną zaletą używania miękkich soczewek kontaktowych jest to, że pozwalają one na noszenie okularów przez cały czas, bez konieczności zdejmowania ich, gdy chcesz spać lub brać prysznic. Oznacza to, że będziesz mógł widzieć lepiej niż wcześniej w swoich zwykłych okularach i że nie będziesz musiał się martwić o ich ciągłe czyszczenie, aby uniknąć infekcji lub innych problemów związanych z niską higieną.

Chociaż są uważane za mniej wygodne niż twarde soczewki kontaktowe, miękkie soczewki kontaktowe mogą zapewnić większą swobodę podczas aktywności fizycznej, ponieważ nie trzeba ich zdejmować za każdym razem, gdy idziesz popływać lub uczestniczysz w zajęciach sportowych, w których sprzęt ochronny mógłby przeszkadzać zwykłym okularom.

Twarde soczewki są bardziej trwałe niż miękkie, a komfort ich noszenia różni się w zależności od potrzeb każdej osoby. Na przykład, niektórzy ludzie wolą elastyczne soczewki gazoprzepuszczalne, ponieważ pozwalają one na lepszą dyfuzję tlenu przez rogówkę (przezroczystą część oka).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − czternaście =