Life & Style

Ubieranie choinki z dziećmi – czy to dobry pomysł?

Ubieranie choinki z dziećmi – czy to dobry pomysł?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choinka jest jednym z najważniejszych symboli okresu świątecznego. To także jedna z niewielu rzeczy, której postawienie może być sporym kłopotem – a jeszcze większym kłopotem jest jej zdejmowanie.

Ubieranie choinki z dziećmi – czy to bezpieczne?

Wielu rodziców martwi się, czy ubieranie choinki z dziećmi jest bezpieczne. Krótka odpowiedź brzmi tak, można to zrobić bezpiecznie, jeśli przestrzega się odpowiednich środków ostrożności. Ale najpierw przyjrzyjmy się, dlaczego niektórzy ludzie są zaniepokojeni tą konkretną działalnością.

Dzieci mogą mieć wiele radości z dekorowania choinki świątecznej, ale może to być bardzo niebezpieczne. Gałęzie są ostre, światła są gorące i elektryczne, a ozdoby mogą stanowić zagrożenie zadławienia dla niemowląt lub małych dzieci. Jeśli zamierzasz ubrać swoje własne drzewo z myślą o dzieciach, musisz podjąć pewne środki ostrożności.

Jak bezpiecznie ubrać choinkę?

Po pierwsze, trzymaj światła wyłączone, dopóki drzewo nie zostanie całkowicie ubrane. Pomoże to zapobiec poparzeniom od dotykania gorących żarówek lub przewodów. To samo dotyczy ozdób napędzanych silnikiem elektrycznym; nie włączaj ich, dopóki wszystko nie zostanie przymocowane do drzewa i umieszczone na swoim miejscu. Jeśli masz strych z opuszczanymi schodami, najlepiej będzie, jeśli dzieci pozostaną na górze, podczas gdy Ty będziesz ubierać drzewko na dole.

Jeśli masz małe dzieci, trzymaj je z dala od drzewa, dopóki nie zostanie ono całkowicie udekorowane. Dobrze jest też wyłączyć wszelkie urządzenia elektryczne w pomieszczeniach, w których znajdują się drzewka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*