Sezon zimowy wiąże się z koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z ogrzewaniem domu. Nie dziwi zatem fakt, iż wiele osób właśnie w tym okresie zaczyna się zastanawiać nad termoizolacją swojego budynku mieszkalnego. W jaki sposób zrobić to najlepiej? Odpowiedzi na to pytanie poszukamy w dalszej części naszego artykułu.

Pianka poliuretanowa, styropian, czy też wełna mineralna – jaką formą ocieplenia wybrać?

Współczesne budownictwo oferuję inwestorom wiele możliwości wykonania izolacji termicznych budynków. Jednym z polecanych rozwiązań jest ocieplanie domu pianką poliuretanową. Metoda ta cieszy się coraz większą popularnością i jest przez wielu specjalistów uważana za jedną z najskuteczniejszych. Jakie są jej główne zalety?

Pianka poliuretanowa jest materiałem bardzo wygodnym i szybkim w nakładaniu. Dzięki swoim właściwościom rozprężającym doskonale wypełnia wszystkie szpary i zagłębienia, co pozwala na wykonanie bardzo szczelnej powłoki izolacyjnej. Co więcej, jej dużą zaletą są dodatkowe właściwości wygłuszające – jest wykorzystywane przez wielu inwestorów chcących dodatkowo zabezpieczyć wnętrze swojego domu przed nadmiernym hałasem. Nie sposób również nie wspomnieć o paroprzepuszczalności pianki poliuretanowej – brak efektu gromadzenia się wilgoci zapobiega rozprzestrzenianiu się pleśni w pomieszczeniach.

Skuteczne ocieplenie to jednak nie tylko izolacja ścian. Ciepło jest również tracone przez dach. Zważywszy na ten fakt, coraz większą popularnością cieszy się tak zwana pianka na poddasze, która w wielu przypadkach wypiera dotychczas stosowaną wełnę mineralną. Z pewnością jest bowiem materiałem o wiele wygodniejszym w montażu pomiędzy dźwigarami dachu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + dziewięć =