Wykonanie mapy geodezyjnej wybranego terenu nie jest szczególnie trudne. Wystarczy odnaleźć firmę geodezyjną działającą w danym regionie oraz ustalić z jej pracownikami termin wykonania usługi. Wiele osób przygotowujących się do wybudowania własnej nieruchomości staje przed zadaniem zamówienia takiej mapy. Poniżej podpowiadamy jak wybrać kontrahenta wartego zaufania oraz taniego.

Koszt wykonania mapy geodezyjnej 

Cena, jaką będziesz musiał ponieść za wykonanie mapy, zależy w dużym stopniu od Twoich specyficznych wymogów. Liczy się nie tylko rodzaj mapy, ale również jej szczegółowość, przeznaczenie, czas wykonania usługi oraz stopień skomplikowania terenu. Najtaniej wypadają pod tym względem mapy będące wyłącznie kopią mapy zasadniczej lub ewidencyjnej. Niestety dla wykonania prywatnych inwestycji budowlanych okazują się one niewystarczające. 

Dla celów projektowych opłata za wykonanie mapy może wynosić od 500 do nawet 1500 zł. Mapy inwentaryzacyjne kosztują od 1000 do 1500 zł. Niestety, ale nie istnieje stała cena za usługę wykonania mapy, a jej wysokość może zależeć także od konkretnego regionu i oferowanych na jego terenie stawek. Przykładowo, mieszkańcy Podkarpacia mogą liczyć na stosunkowo tanie oferty, z uwagi na dużą konkurencyjność firm geodezyjnych w tym regionie. Polecamy zwłaszcza kontakt z Geodraw pod adresem http://geodraw.pl/.

Warto też zwrócić uwagę na możliwość wyboru skali w przygotowywanej mapie. Ma to znaczenie w przypadku terenów zurbanizowanych jak i terenów wiejskich o zastosowaniu rolniczym. Mapa może być wykonana w skali od 1:500 do 1:5000.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 3 =