Dla domu i ogrodu

Z jakich materiałów są robione obicia na meble?

Z jakich materiałów są robione obicia na meble?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praktyczne szenile, welury i żakardy

Meble w salonie powinny być nie tylko efektowne, ale i funkcjonalne. Warto więc przed zakupem zwrócić uwagę, z jakiego materiału wykonane zostało obicie kanapy czy sofy. Obecnie producenci często decydują się na zastosowanie szenili. Materiał ten wyróżnia się przede wszystkim miękkością oraz dużą grubością. Jest łatwy w czyszczeniu, wytrzymały i dostępny w wielu wzorach oraz wariantach kolorystycznych. Alternatywą dla szenili może być welur.

Welurowe meble są niezwykle efektowne i sprawdzają się w eleganckich wnętrzach. Materiał ten charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Osoby pragnące, aby ich kanapa lub sofa wyglądała jeszcze bardziej luksusowo, mogą postawić na żakard. Meble żakardowe są wytrzymałe i łatwe w pielęgnacji. Obecnie coraz częściej do obicia wykorzystywana jest także gładka, grubo tkana tkanina atlanta oraz mikrofaza.

Efektowna skóra i nowoczesna alcantara

Najbardziej klasyczne i efektowne są meble, w których obicie wykonane zostało z naturalnej skóry. Chociaż naturalna skóra jest elegancka i wytrzymała, wymaga regularnej konserwacji przy użyciu specjalnych preparatów. W przeciwnym razie zacznie pękać i tracić swój piękny wygląd. Wadą tego materiału jest także wysoka cena. Alternatywą dla tego rodzaju produktów może być sztuczna skóra. Początkowo materiał ten charakteryzował się niewielką trwałością.

W ostatnim czasie na rynku pojawiły się jednak skóry sztuczne wysokiej jakości. Idealne tkaniny obiciowe na kanapy powinny być ładne, przyjemne w dotyku, wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu. Wszystkie te cechy ma nowoczesny materiał o nazwie Atlanta. Meble, które mają takie obicia znakomicie się prezentują i mają konkurencyjne ceny, dlatego są coraz chętniej wybierane przez klientów. O samym materiale więcej można przeczytać na https://www.toblen.pl/atlanta/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*