Trendem panującym wśród mężczyzn od dobrych paru lat są brody. Pasują niemal do każdego mężczyzny, dodają mu powagi, a jej właściciele w oczach kobiet są bardziej przystojni i męscy. Mężczyźni w każdym wieku chcą o siebie dbać i wyglądać atrakcyjnie, dlatego panowie przeżywający drugą młodość często decydują się na zarost.

Broda ozdobą mężczyzny w każdym wieku

Na pytanie o to, jak zapuścić brodę, wbrew pozorom, znajdziemy szybką odpowiedź. Po pierwsze, trzeba uzbroić się w cierpliwość, gdyż ten proces musi trochę potrwać. W początkowej fazie konieczne będzie regularne używanie olejku do brody, co złagodzi podrażnienia wywołane rosnącymi włoskami. W dalszej kolejności musimy posłużyć się trymerem oraz nożyczkami, dzięki którym nadamy odpowiedni kształt zarostowi. Należy pamiętać także o czesaniu brody oraz nakładaniu na nią specjalnego pielęgnacyjnego balsamu.

A co z siwymi włosami?

Siwe włosy, nie tylko te na głowie, ale i na brodzie, mogą stać się męskim atutem. Niegdyś długa, siwa broda była synonimem mądrości. Dojrzali mężczyźni nie powinni mieć zatem problemu z pojawiającymi się gdzieniegdzie białymi włoskami, lecz śmiało mogą je zaakceptować, a nawet być z nich dumni. Taki facet przyciągnie nie tylko przelotne spojrzenia atrakcyjnych kobiet.

Jeśli jednak panowie wciąż nie doceniają swoich bród, a siwe włoski uznają jedynie za oznakę starzenia, jedynym wyjściem jest odsiwiacz do włosów. Kosmetyk w łatwy sposób przywróci włosom ich dawny kolor. Prekursor melaniny, który znajduje się w ich składzie, dostając się do wnętrza włosa, reaguje z tlenem, tworząc pigmenty identyczne z naturalnymi. Tym oto prostym sposobem męski kompleks odejdzie w zapomnienie – niezależnie od tego, czy siwizna zaatakowała włosy na głowie, wąsy, czy brodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − trzynaście =