Mocowanie i montaż elementów wentylacji ma zasadnicze znaczenie dla późniejszej sprawności oraz właściwego działania tego systemu w całym budynku. Jeśli bowiem zrobimy to w odpowiedni sposób oraz z wykorzystaniem stosownych narzędzi i akcesoriów, wówczas możemy liczyć na cichą pracę systemu, jego wysoką szczelność oraz niską podatność na wszelkie odkształcenia czy uszkodzenia. Warto podkreślić, że wiele osób decyduje się na samodzielne zamontowanie wszystkich elementów wentylacji, choć często lepszy rozwiązaniem jest zatrudnienie do tego fachowca.

Małe elementy o ogromnym znaczeniu

Jeśli zdecydujemy się sami zamontować w swoim domu system wentylacji, wówczas powinniśmy się zaopatrzyć w odpowiednie narzędzia i akcesoria, bez których proces mocowania poszczególnych elementów nie będzie możliwy. Jeśli chodzi o narzędzia, to z pewnością będziemy potrzebowali wiertarki, wkrętarki, młotka, śrubokrętów i tym podobnych sprzętów. Z kolei akcesoria montażowe obejmują przede wszystkim wyroby służące do podwieszania, przytwierdzania, łączenia, a także wspierania kanałów wentylacji charakteryzujących się różnym kształtem (okrągłe albo prostokątne).

Poza tym, wykorzystuje się je do mocowania i stabilizowania przewodów elastycznych oraz innych części instalacyjnych. Warto zaopatrzyć się w akcesoria posiadające wymagane badania wytrzymałościowe, które świadczą o ich dopuszczeniu do powszechnego stosowania w budownictwie. Doskonałym przykładem są wyroby marki Heyman Polska. Zaliczamy do nich m.in. obejmy, taśmy izolacyjne i perforowane, szyny montażowe, zawieszenia typu R oraz L, opaski zaciskowe (ze stali lub teflonu), pręty gwintowane, śruby i nakrętki, kowadełka, zaślepki do otworów technologicznych, zaciski śrubowe, łączniki, a także wsporniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + sześć =