Jeśli zdecydowałeś się na budowę domu, z pewnością zastanawiasz się, co należy zrobić, aby jak najszybciej w nim zamieszkać. Jest kilka ważnych etapów, które trzeba wykonać, aby prace przebiegały sprawnie. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak krok po kroku stworzyć swój wymarzony kąt, przeczytaj uważnie poniższy artykuł.

Przed budową

Przede wszystkim zorientuj się, jak wygląda Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego lub w przypadku jego braku, jakie są warunki zabudowy. Decydują one o tym, w którą stronę musi być zwrócony budynek, jaką może mieć wysokość, a nawet jak powinien wyglądać dach.

Kolejnym, najważniejszym etapem jest wybór technologii, w której wytwarzany jest dom oraz znalezienie odpowiedniej firmy. Coraz większą popularnością cieszą się obecnie posiadłości energooszczędne wykonane w technologii szkieletowej, takie jak np.: http://drewhouse.eu/oferta. Wiele spółek, poza wykonaniem samego obiektu, oferuje także gotowy projekt, który jest potrzebny, aby przystąpić do kolejnych prac.

Aby wybudować dom niezbędne będzie także pozwolenie na budowę. Należy przygotować wszystkie niezbędne dokumenty i złożyć je we właściwym urzędzie. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji można przystąpić do prac.

Budowa

Po przygotowaniu terenu deweloperskiego następuje właściwy etap, rozpoczynający się od wylania fundamentów. Następnie firma budowlana stawia całą konstrukcję, wyposaża ją okna, drzwi, rynny, wykonuje elewację. W dalszych pracach montuje się instalacje, izolacje ścian i stropu oraz przystępuje do prac wykończeniowych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + siedem =