Porcelana to bardzo twardy, biały materiał ceramiczny, który jest znany od wieków. Wykonana jest z gliny i innych minerałów, które są wypalane w wysokich temperaturach, aż staną się wystarczająco twarde.

Oprócz tego, że porcelana jest trwała i odporna na wysoką temperaturę, może być również zdobiona emaliami lub malowana ręcznie.

Do czego można zastosować porcelanę?

Oprócz swojego piękna, porcelana ma wiele praktycznych zastosowań. Można z niej wykonać naczynia, filiżanki, spodki i inne przedmioty domowego użytku. Płytki porcelanowe stanowią atrakcyjną powierzchnię w kuchniach, a umywalki porcelanowe coraz częściej pojawiają się w łazienkach.

Zalety tego materiału

Głównym powodem, dla którego filiżanki porcelanowe są droższe niż inne rodzaje filiżanek jest wysoka jakość materiału użytego do ich wykonania. Porcelana ma jeszcze wiele różnych zalet w porównaniu z innymi materiałami:

  • wytrzymałość – ten materiał jest odporny na ciepło, wilgoć i plamy, może wytrzymać temperatury sięgające nawet 1149 stopni Celsjusza,
  • trwałość – porcelana bogucice jest odporna na zarysowania i pęknięcia ze względu na jej wysoki połysk,
  • łatwość w utrzymaniu – porcelana nie wymaga wielu zabiegów konserwacyjnych, ponieważ tak dobrze opiera się plamom,
  • łatwość czyszczenia – porcelanę można czyścić wodą z mydłem lub delikatnym detergentem, można ją również myć w zmywarce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 1 =