Zakup mieszkania oraz jego urządzenie to niezwykle ważny moment w życiu wielu osób, zwłaszcza jeśli jest to ich pierwsze własne lokum. Kluczowe znaczenie ma aranżacja salonu, ponieważ jest to wnętrze, w którym spędzamy najwięcej czasu – relaksując się po ciężkim dniu, bawiąc z dziećmi oraz przyjmując gości. Z tego powodu należy je wyposażyć przede wszystkim w wygodne meble. Warto pomyśleć np. o  wypoczynku skórzanym, sofie z funkcją spania czy stoliku kawowym. 

Komfortowa kanapa to podstawa, ale to nie wszystko

Salon służy głównie do wypoczynku, dlatego też w pierwszej kolejności powinna się w nim znaleźć kanapa, na której można się wygodnie rozsiąść i oddać relaksowi. W pomieszczeniach o większym metrażu najlepiej sprawdzą się narożniki z funkcją relax np tego typu https://bostonsofa.pl/narozniki-skorzane-do-salonu-z-funkcja-relax. Wynika to z faktu, że dzięki możliwości rozłożenia godnie zastąpią łóżko, np. kiedy będziemy chcieli przenocować gości. W ostatnim czasie hitem są również kanapy trzyosobowe z podłokietnikami, które nie dość, że nie zajmują zbyt wiele miejsca, to na dodatek ładnie się prezentują i można je z powodzeniem ustawić na samym środku salonu.

Kolejnym niezbędnym meblem w omawianym wnętrzu jest stolik kawowy. Przydaje się on w trakcie spotkań przy kawie, seansów filmowych czy leniwych wieczorów z kubkiem herbaty w ręku. Powinien być niski i ustawiony przy samej sofie, tak aby łatwo można było sięgnąć po przekąski, ewentualnie napoje. Najbardziej stylowe są szklane stoliki w kształcie kwadratu lub prostokąta. W salonie nie obejdzie się również bez szafki pod telewizor albo kino domowe. Musi być ona dostosowana pod względem wielkości do rozmiarów sprzętu i pasować stylistycznie do całego wnętrza. Klienci najczęściej wybierają modele wykonane z drewna (z wysuwanymi szufladami), gdyż są niezwykle uniwersalne i praktyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × jeden =