Biznes i finanse

Co to jest druk DTG?

Co to jest druk DTG?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Druk cyfrowy DTG to jedna z najnowocześniejszych metod druku, wykorzystywana przede wszystkim do zadruku materiałów z bawełny. Jej ogromną zaletą jest brak konieczności przygotowywania klisz, a także matryc i sit, co znacznie niweluje koszty wykonania operacji. Materiałami stosowanymi w tej konkretnej metodzie są farby wodne, które nanosi się bezpośrednio na koszulkę albo inny produkt bawełniany za pomocą specjalnej maszyny drukującej (ploter przypominający zwykłą drukarkę atramentową).

Nowoczesna i tania metoda znakowania wyrobów bawełnianych

Omawiany druk charakteryzuje się ogromną precyzją w oddawaniu nawet najdrobniejszych elementów danego projektu (pełny kolor, format A3 itp.). Z tego względu technologia DTG idealnie nadaje się do zadrukowywania wielokolorowych zdjęć, odzieży bawełnianej (m.in. t-shirtów, topów i bluz), a ponadto – różnego rodzaju toreb. Istnieje także możliwość zastosowania DTG do znakowania materiałów charakteryzujących się niską domieszką poliestru w składzie.

Warto podkreślić, że wzór może być umieszczany zarówno z przodu, jak i z tyłu produktu, a nawet na rękawach. Dlatego też coraz częściej w ten sposób lokalizuje się logo lub nazwę firmy na specjalnych upominkach promocyjnych, znanych pod nazwą gadżety reklamowe.

Do najważniejszych zalet druku DTG można zaliczyć:

– dobre właściwości wentylacyjne (przepuszcza powietrze i pozwala naszej skórze swobodnie oddychać)
– brak podatności na pękanie
– odporność na kruszenie się, marszczenie i kurczenie
– lekkość (nie obciąża odzieży)
– znikoma wyczuwalność w dotyku

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*