Rynek nieruchomości ciągle się zmienia, powstają nowe domy, a istniejące są sprzedawane. Na cenę nieruchomości wpływa wiele czynników.

Lokalizacja

Lokalizacja nieruchomości jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na jej wartość. Dom w okolicy z dużą ilością udogodnień i dobrych szkół sprzeda się za więcej niż podobny dom w odizolowanej okolicy. To samo dotyczy nieruchomości komercyjnych, które mogą być warte znacznie więcej, jeśli mają dobry dostęp do połączeń komunikacyjnych, centrów handlowych i innych udogodnień.

Wiek

Wiek nieruchomości to kolejny czynnik, który wpływa na jej wartość, choć nie tak bardzo jak lokalizacja. Nieruchomości zbudowane ponad 30 lat temu nie będą sprzedawać się tak dobrze jak nowe budynki, ale nadal mogą być warte więcej niż te starsze, które wymagają pracy, zanim będą mogły być ponownie sprzedane.

Rozmiar

Jest to kolejny ważny czynnik wpływający na cenę nieruchomości – większe nieruchomości zazwyczaj sprzedają się za więcej niż mniejsze.

Podaż i popyt

Podaż domów dostępnych na sprzedaż wpływa na ich ceny. Jeśli na rynku jest więcej domów niż nabywców, którzy chcą je kupić w danym czasie, to ceny mają tendencję do spadania, ponieważ jest więcej podaży niż popytu na nie. Z drugiej strony, jeśli mniej domów jest dostępnych na sprzedaż niż nabywców chce w danym czasie, to ceny mają tendencję do wzrostu, ponieważ jest mniejsza podaż niż popyt na nie.

Jeśli masz problem z ustaleniem odpowiedniej ceny, to udaj się do specjalistów, którzy zajmują się wyceną nieruchomości Warszawa, gdyż jest to miasto, w którym siedziby ma wielu specjalistów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − dziewięć =